Meble zaprojektowane dla jednych miejsc mogą sprawdzić się i w wielu innych. Dotyczy to także solidnego regału, jaki tworzony jest z myślą o warsztatach czy magazynach. Obojętnie, dla jakiego miejsca, potrzebny jest taki regał, trzeba poszukać odpowiedniego. Niektóre jego cechy mogą mieć większe znaczenie niż inne. Warto znać wszystkie najważniejsze.

Regały metalowe w garażach i w domach

Regał taki wybiera się także na prywatny użytek. Czy do przydomowego warsztatu, czy do garażu, są to meble idealne. Solidność regałów, jakie projektuje się dla magazynów, nie ma sobie równych. Regał metalowy z półkami to także dobry wybór do różnych pomieszczeń o charakterze pomocniczym, jakie znajdują się w domach. Ceni się go za solidność oraz za inne zalety np. trwałość, praktyczność. Taki regał to korzystny nabytek. Tylko jaki wybrać?

Ważne cechy regału metalowego

Bez względu na przeznaczenie regału zwraca się uwagę na te same cechy. Mogą jedynie jedne być mniej ważne, a inne bardziej. Najważniejszą cechą są wymiary. Może regał metalowy (https://www.e-regaly.pl/) mieć niemal 2 metry, a może być też sporo niższy. Są też wyższe konstrukcje, ale te pojawiają się wyłącznie w magazynach. Inne wymiary to szerokość regału i głębokość półki. Im większa głębokość, tym pojemniejszy regał, ale też więcej zabiera on miejsca. Kiedy ma on służyć na ciężkie rzeczy, to i ważne jest, jaki przyjęty jest maksymalny ciężar. Najważniejsze przy wyborze regału są takie jego cechy:

  • szerokość,
  • głębokość,
  • wysokość,
  • dopuszczalne obciążenie półki.

Jaki regał z półkami wybrać?

Regał wybiera się, sugerując się tym, ile rzeczy ma pomieścić i jak są one ciężkie. Ważne są także wymiary miejsca, gdzie ma stanąć. Zanim wybierze się regał metalowy albo większą ich ilość, trzeba dokonać pomiarów. Pozwoli to zorientować się np. jak szeroki może być regał, jeśli chce się zmieścić obok siebie dwa czy trzy. Znaczenie mogą mieć i inne cechy np. rodzaj półki albo wygląd regału. Typ półek jest powiązany z dopuszczalnym obciążeniem. Przy mocnym obciążeniu muszą być one zrobione z płyt MDF. Dla niektórych może mieć to znaczenie ze względów wizualnych. Do domowej spiżarni odpowiedniejszy jest regał z płytami meblowymi. W garażu dobrze wygląda i cały metalowy. Jest też możliwość wyboru różnych kolorów regałów, ale najpopularniejszym jest zwykły ocynkowany, czyli szary.

Regał metalowy można też wybrać, biorąc pod uwagę swoją wygodę. Łatwiej montuje się go, jeśli nie potrzeba do tego śrub. Taki też jest mocny i stabilny. Skręcanie na śruby nie jest ciężką pracą, ale postawienie regału trwa dłużej.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com