Przechowywanie towaru w magazynach czy chociażby niewielkich zapasów w piwnicy wymaga od nas zastosowania odpowiedniej jakości regałów. W zależności od tego, co będziemy na nich umieszczać oraz gdzie je postawimy, możemy zdecydować się na różne rodzaje, których jest dostępnych na rynku całkiem sporo. Jednym z nich jest regał metalowy, czyli taki, który całkiem sporo uniesie, a jednocześnie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jak zatem dobrać ten odpowiedni?

Dlaczego warto wybrać regał metalowy?

Ich największą zaletą jest niewątpliwie dobra wytrzymałość. Są nie tylko odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ale również na wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Ponadto, są stabilne, dzięki czemu możemy przechowywać na nich całkiem sporą ilość towaru bez ryzyka, że coś się załamie czy niebezpiecznie przechyli. Kolejną ich zaletą jest fakt, iż ich montaż a poźniej utrzymanie czystości są bardzo łatwe. To właśnie te cechy sprawiają, że regał metalowy to jeden z najczęściej spotykanych elementów wyposażenia magazynów, warsztatów, garaży, archiwów oraz sklepów.

Rodzaje regałów

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na rynku dostępne są różne typy regałów. Wszystko zależy od tego, co właściwie chcemy na nich przechowywać oraz gdzie zamierzamy je ustawić. Najprostsze regały metalowe składają się ze szkieletu oraz regulowanych półek. Najczęściej wykorzystuje się je do składowania towarów w magazynach. Z kolei regały wystawowe idealnie sprawdzą się w sklepach. Skonstruowane są w taki sposób, aby tylko tył i boki były zakryte, natomiast przód pozostaje do dyspozycji wystawowej.

Gdzie można wstawić regał metalowy?

Regał metalowy świetnie sprawdzi się między innymi w piwnicy. Zapewne spora część z nas właśnie tam przechowuje sezonowy sprzęt lub przedmioty, na które po prostu nie ma miejsca w domu. Jeśli wybierzemy regał stabilny oraz z dużą ilością półek, będziemy mogli raz na zawsze uporządkować wszystkie rupiecie i przechowywać je w jednym miejscu. W ten sposób będzie nam łatwiej znaleźć sezonowe akcesoria, a w późniejszym czasie nie będziemy musieli się zastanawiać, gdzie je przechować podczas zimy.

Kolejne miejsce, gdzie sprawdzi się regał metalowy to garaż. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, gdzie znajduje się nie tylko samochód, ale również wszystkie potrzebne do niego narzędzia oraz akcesoria. Mogą one być nieco cięższe, dlatego warto w tym przypadku postawić na regał stabilny oraz o większej nośności. Jeśli dodatkowo chcemy na nim również umieścić na przykład rower, warto wcześniej zaprojektować rozkład poszczególnych półek. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko zmieści się na swoim miejscu.

Business obraz autorstwa pressfoto – www.freepik.com